25 Nisan 2017 Tarihli Resmi Gazete

0

Milletlerarası Andlaşmalar

  • 1.2017/10019 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Dominik Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Turizm Alanında İşbirliği Anlaşması onaylandı.
  • 2.2017/10028 Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile Çin Halk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Arasında Sağlık Alanında İşbirliğine Dair Anlaşmanın Onaylanması Hakkında Karar

Yönetmelikler

  • Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü Satın Alma ve İhale Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Bu yönetmelik Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Ana Statüsünde belirtilen faaliyetlerin yürütebilmesi için yapacağı mal, hizmet ve alım ve ihalelerinde uygulanacak esas ve usulleri belirlemektedir.

  • Beşeri Tıbbi Ürünlerin Ambalaj Bilgileri, Kullanma Talimatı ve Takibi Yönetmeliği

Bu yönetmelik beşeri tıbbi ürünlerin ambalaj bilgileri ile kullanma talimatında bulunması gereken asgari bilgileri ve tüm dağıtım zincirini takip ve kayıt altına almak için yapılacak bildirimler hakkında usul ve esasları belirlemektedir.

Tebliğler

  • 1.4054 Sayılı Kanun Uyarınca Anonim ve Limited Şirketlerin Yapacakları Ödemelere İlişkin Tebliğ

Bu tebliğ ile anonim ve limited şirketlerin yapacakları ödemelerin tahsilat birimi olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kabul edilmiştir.

İlke Kararları

  • Hakimler Ve Savcıların Derece Yükselmesi Esaslarına İlişkin İlke Karar

Bu ilke karar ile hakim ve savcıların iki yılda bir tabi tutulacakları derece yükselmesi incelemesine ilişkin ilke ve esaslar belirlenmiştir.

  • Birinci Sınıfa Ayrılan Ve Birince Sınıf Olan Hakim ve Savcıların Çalışmalarının Değerlendirilmesi Esaslarına İlişkin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu İlke Kararı

Bu ilke karar ile birinci sınıfa ayrılan ve birinci sınıf olan hakim ve savcıların üç yılda bir tabi tutulacakları incelemeye ilişkin usul ve esasları belirlenmiştir.

Bilginize sunulur,

Yorum Yap

Email adresiniz gizli kalacaktır.